Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Wszystkim nam zdarzyło się kiedyś zalać sąsiada z dołu czy nasze dziecko wybiło szybę w oknie znajomego. W takich sytuacjach uratuje nas polisa odpowiedzialności cywilnej. Obejmuje ona szkody wyrządzone innym osobom. To co jest w niej dobre to to, iż chroni nie tylko osobę, która nabyła ubezpieczenie, ale także jej członków rodziny.

Ubezpieczenie OC przez większa część osób kojarzona jest z zabezpieczeniem, jakie musi nabyć właściciel pojazdu. Niemniej jednak, polisa odpowiedzialności cywilnej jest także formą zabezpieczenia od nieszczęśliwych przypadków, które mogą zdarzyć się w naszym powszednim życiu. Zdecydowanie, za pomocą niej możemy ochronić się przed obciążeniem  pieniężnym w sytuacji, gdy zalejemy sąsiada bądź wyrządzimy komuś jakąś inną szkodę, która wiązała się będzie ze stratą finansową. Powinno się również dodać, że polisę odpowiedzialności cywilnej można połączyć na przykład z ubezpieczeniem mieszkania, dzięki czemu ubezpieczenie będzie tańsze.

Kiedy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej się nam przyda?

Ubezpieczenie przyda się w sytuacjach, których nie jesteśmy w stanie zaplanować. Takimi sytuacjami są zalanie czyjegoś mieszkania, wybicie okna, pogryzienie przez naszego psa czy uszkodzenie rzeczy należącej do osoby trzeciej. Polisa, jaką podpisujemy obejmuje również sytuacje, w jakich przejedziemy kogoś i musimy zrealizować solidne zadośćuczynienie z tego tytułu.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania polisy odpowiedzialności cywilnej?

Decydując się na polisę odpowiedzialności cywilnej musimy o kilku kwestiach pamiętać. Przede wszystkim, musisz wybrać adekwatną sumę ubezpieczenia oznacza to maksymalną wartość odszkodowania, które zrealizuje towarzystwo ubezpieczeniowe poszkodowanemu. Dzięki wobec tego, będziemy mieli pełne przekonanie, iż nie będziemy musieli nic płacić z własnego portfela. Trzeba też zwrócić uwagę na zakres ochrony, jaką zapewnia ubezpieczenie. Im szersza jest lista rzeczy, od jakich jesteśmy zabezpieczeni, tym lepiej dla nas i tym lepsze jest taka polisa.  Ubezpieczający z tytułu polisy odpowiedzialności cywilnej nie ochrania też naszych działań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, tych które wykonujemy na etacie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes